Kokusuyla İz Bırakan Kadın Parfüm Önerileri

81

Kokusuyla iz bırakan kadın parfüm önerileri, Chanel No 5, Diorissimo, L’Eau D’Issey, Quelques Fleurs, Lancome Hypnose, Armani Si Fiori şeklinde ifade edilirler. Bu parfüm seçeneklerinin temel özellikleri kalp ve tepe notalarında çiçeksi esanslara yer vermeleridir. Her bir koku notasında farklı hisleri tatmaya imkan tanıyan parfümler, kadınlar tarafından en çok tercih edilen yasemin, vanilya, narenciye gibi esansları içerirler. Her biri güç, tazelik, saflık, baştan çıkarıcılık gibi farklı duygu çeşitlerine kokuları ile hitap ederler.

6 Muhteşem Kadın Parfüm Önerileri


Erkekleri baştan çıkaracak ve kokusu ile iz bırakacak parfüm önerisi mi arıyorsunuz? Sizler için muhteşem bir liste hazırladık. işte bu benim tarzım işte bu benim kokum diyebileceğiniz 6 parfüm önerimiz bulunuyor.

1.     Chanel No 5

Kadın parfümü denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olması boşa değil. Özellikle kokusu ile iz bırakmak isteyen bayanların tercihi olan bu parfüm erkekleri baştan çıkarması ile de meşhur.

Chanel no 5, zamansız kadın parfümleri arasında yer alan, şık şişesi ile dikkat çeken bir parfüm seçeneğidir. Mayıs gülleri ve yasemin notalarının temel olarak kullanıldığı parfümde, alt notalarda narenciye kokuları bulunur. Aldehit ve vanilya kokularının formüle katılması ile yatıştırıcı bir esans oluşturulmuştur. Tazelik hissini veren bu hoş parfüm, ilk kullanımdan itibaren vazgeçilmez haline gelecek bir klasiktir.

2.     Diorissimo

Diorissimo, Dior markası tarafından çıkarılan, doğadan esinlenilen bir parfüm seçeneğidir. Yağmurlu bahar sabahlarından ilham alınarak yapılan parfüm, tazelik hissini ön plana alan notalara sahiptir.

Müge çiçeğinin kokusu temel alınarak tasarlanan parfüm, romantik kadınların bir numaralı tercihleri arasındadır. Mutluluk ve gençliği sembolize eden müge çiçeğinin kokusuna alt notalarda ylang-ylang, yasemin çiçeklerinin hoş kokuları eşlik eder. Klasikler arasına giren bu parfüm, kokusuyla iz bırakan parfüm önerileri kategorisinde ilk sıralarda yer alır.


3.     L’Eau D’Issey

L’Eau D’Issey, Issey Miyake tarafından 1992 senesinde piyasaya kazandırılan ve halen tercih edilen parfüm seçeneğidir. Su dokulu ve saf formülü içeren ilk parfüm seçenekleri arasında olan L’Eau, tezat kokuların birleşimi ile açığa çıkan mükemmel esansı simgeler. Gül, zambak, nilüfer, orman çiçekleri esanslarının birleşiminden oluşur.

4.     Quelques Fleurs

Quelques Fleurs, parfüm dünyasına damga vuran, klasikler arasındır. Bergamot, yasemin, sümbülteber, müge, portakal çiçeği, gül, menekşe kokularını birleştiren Quelques, yumuşak ve lüks formülü ile dikkat çeker. Ruha ve duygulara hitap eden koku notaları ile yenilenmiş hissetmeye yardımcı olur. Diğer yandan prenses Diana’nın Kraliyet düğünü sırasında kullanmayı tercih ettiği parfüm olarak bilinir.


5.     Lancome Hypnose

Kkosuyla iz bırakan prfümler listemizde sırada yine muhteşem bir parfüm yer alıyor. Lancome Hypnose, tepe noktasında tutku çiçeğinin kokusunu içeren ve kalp notasında vanilya kokusunu sunan parfümdür. Kalıcılık oranı yüksek olan parfüm, özellikle kış aylarında kullanıma uygunluk sunar. Esmer tenli kadınların ilk tercihleri arasında yer alan ve esansları bu ten tipi üzerinde en iyi şekilde açığa çıkaran parfüm, klasikler arasında yer alır.

6.     Armani Si Fiori

Armani Si Fiori, kokusuyla iz bırakan kadın parfüm önerileri kategorisinde ilk sıralarda yer alır. Tepe noktasında siyah Frenk üzümü ve yeşil mandalin kokularını içeren parfüm, kalp notasında paçuli, portakal çiçeği ve meşe yosunu kokularını taşır. Dip noktasında ortaya çıkan vanilya, beyaz misk kokuları ile baştan çıkarıcılığı ön plana alır. Güçlü kadını sembolize eden parfüm markası, serinletici esansları formülünde bir adım öne taşıyor.


Yazıyı Paylaş