En İyi Yapay Zeka Online Eğitim Siteleri

102

Yapay zeka online eğitim siteleri sayesinde ister öğrenci ister beyaz yakalı bir çalışan olun, kendinizi geliştirme imkanınız bulunmaktadır. Öyle ki bu eğitimler için kıtalar aşmanıza da gerek yoktur. Dünyanın herhangi bir yerinde çevrimiçi olmanız yeterlidir.


Online küresel üniversite sitelerinde yapay zeka eğitimi ücretsiz veya ücretli olarak alınabilmektedir. Üstelik söz konusu eğitimler önemli üniversitelerin akademisyenleri tarafından verilmektedir.

Yapay Zeka Eğitimi Nedir?

Yapay zeka eğitimi nedir günümüzün merak edilen soruları arasında yer almaktadır. Bu eğitimle, insan zekasına rakip olmaya aday makinelerin kontrolü, geliştirilmesi, uygulanması, yöntemleri ve teknikleri öğretilmektedir.

Ayrıca yapay zeka uzaktan eğitim sitelerinde farklı disiplinlerde pek çok eğitim bulunmaktadır. Dilerseniz eğitim ve iş hayatınıza değer katacak en iyi yapay zeka online eğitim sitelerini birlikte inceleyelim.

İçeriği Dopdolu Yapay Zeka Sertifika Programları

1. Udemy

Listemizin ilk sırasında yer alan Udemy bilinen en büyük online eğitim platformlarından biri olup 40 milyonu aşkın öğrencisi bulunmaktadır. İşletmeden tasarıma, fotoğraftan yazılım geliştirmeye kadar çok geniş bir yelpazede eğitim sunmaktadır.

Udemy eğitimlerine mobil ve masaüstü erişim sağlanabilmektedir. Eğitimlerin birçoğu ücretlidir. Yine de ücretsiz katılım sağlayabileceğiniz Veri Bilimi ve Yapay Zekaya Giriş kursu bulunmaktadır. Ayrıca katıldığınız eğitimin sertifikası da size gönderilmektedir.

Udemy’de yirmiyi aşkın yapay zeka konulu eğitim bulunmaktadır. Detaylı incelemeniz için udemy.com web sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. site üzerinde arama yaparken yapay zeka yada hyperlink terimlerini ayrı ayrı ya da birlikte kullanmanız halinde oldukça fazla kurs seçeneğine ulaşabilirsiniz. Udemy kurs seçimi yaparken eğitimler hakkında ki detaylar, eğitim süresi ile eğitim içeriği dışında mutlaka yorumları dikkate almanızı öneririz.

 

2. EdX

EdX, Harvard Üniversitesi ve MIT (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) ortaklığında kurulan küresel bir online eğitim hizmetidir. Burada 3 binden fazla ders bulunmaktadır. 6 bini aşkın eğitmen, 33 milyon öğrencisine eğitim vermektedir.

Dev bir üniversite olan EdX, sadece yapay zekâ değil muhasebe, iletişim, felsefe, iş analitiği gibi çok çeşitli konularda hayat boyu öğrenme imkânı sunmaktadır. Siteyi incelemek için edx.org sitesini ziyaret edebilir ve kendinize uygun bir kurs tercih edebilirsiniz.

3. Coursera

Sosyal girişimcilik örneği olan Coursera, Stanford Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Profesörü Andrew Ng ve Daphne Koller tarafından kurulur. Bu sayede kitleler ücretsiz bir şekilde çevrimiçi eğitimlere katılma imkanı bulur.

Ng, ‘Herkes İçin Yapay Zeka ‘çevrimiçi eğitimini kendisi vermektedir. Dersler İngilizce olup altyazı seçenekleri mevcuttur. Ancak maalesef, Türkçe dili yer almamaktadır.

Ayrıca Coursera, bilgisayar mühendisliği ya da yazılım mühendisliği bölümü mezunlarının kendilerini geliştirmeleri için bir fırsat sunmaktadır.

Ücretsiz olarak yapay zeka mühendisliği uzaktan eğitim programına katılmanız mümkündür. Ayrıca eğitim sonunda sertifika da verilmektedir.

Daha fazla yapay zeka kursu keşfetmek için coursera.org sitesini ziyaret edebilir eve arama çubuğunda artificial intelligence aramasını yapabilirsiniz. Karşınıza oldukça çeşitli kurslar çıkacaktır. Kurslar hakkında ki detayları kesinlikle incelemenizi tavsiye ederiz.

4. Harvard Üniversitesi

Bir tıkla Harvard Üniversitesi öğrencisi olmak fena bir fikir olmasa gerek. Üstelik ücretsiz eğitimlerde var. Ancak sertifikalar için 199$ bir bedel ödemeniz gerekmektedir.

Yapay zeka sertifika programları aracılığıyla öğrencisine veri bilimi, oyun geliştirmeye giriş, web programlamaları, bilgisayar bilimine giriş ve yapay zekaya giriş gibi pek çok konuda doyurucu bilgiler sunmaktadır.

Bununla birlikte beşeri bilimler, tıp, hukuk gibi alanlarda da çevrimiçi eğitimler bulunmaktadır.

Harvard Üniversitesi’nin yapay zeka online eğitim kursları için online-learning.harvard.edu sitesine ulaşarak artificial intelligence sayfasını ziyaret etmenizi öneririz. 


Yazıyı Paylaş