En İyi Ücretsiz Çevrimiçi Virüs Programları

82

Kötü amaçlı yazılımlar, özellikle internete bağlanıldığında bilgisayarlar için tehditler oluşturan en önemli çevrimiçi tehdit olmaya devam ediyor. Bu, çevrimiçi virüs programları olmak üzere çeşitli kötü amaçlı yazılımdan koruma araçlarının geliştirilmesine yol açmıştır.

Popüler çevrimdışı antivirüs motoruyla karşılaştırıldığında, çevrimiçi virüs temizleyiciler bulut tabanlıdır. Bu nedenle sistem kaynaklarını tüketmezler; aynı zamanda bir sistemin performansını yavaşlatırlar. 

Çevrimiçi virüs uygulamaları, çevrimdışı virüsten koruma uygulamalarının diğer özellikleri bulunmuyor. Ancak; ancak bunlar etkili virüs programlarıdır ve popüler antivirüs motorlarından daha düzenli güncellemeler alırlar.

 2021 İçin En İyi Ücretsiz Çevrimiçi Virüs Uygulamaları


Çevrimiçi virüs programları seçmenize yardımcı olmak için, bu yazımızda popüler olarak kullanılan çevrimiçi virüs programları hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

 1. BullGuard Ücretsiz Çevrimiçi Virüs Taraması 

BullGuard ücretsiz çevrimiçi virüs programı, kullanıcıların bilgisayarlarından virüsleri tarar, algılar ve kaldırır. Kullanıcılar, PC'lerinde kullanmak için BullGuard'ı resmi web sitesinden indirip yüklemelidir.

2. Avira

Avira ücretsiz virüs programı, kullanıcıların bilgisayarlarındaki tehditleri ve kötü amaçlı yazılımları taramak, algılamak ve kaldırmak için kullanılan ödüllü bir antivirüs yazılımıdır. Ayrıca, 'Güvenli tarama' özelliğini kullanarak kullanıcıları kötü amaçlı web sitelerinden korur. 

3. ESET Çevrimiçi Virüs Programı

Eset Online Scanner, kullanıcılara tam sistem taraması da dâhil olmak üzere birden fazla tarama seçeneği sunan bir çevrimiçi virüs programıdır. Yüklü bir virüsten koruma programıyla çakışmadan birlikte çalışır.

4. Norton Güvenlik Taraması

Norton'dan Norton Security Scan, gizli tehditleri, potansiyel olarak kötü amaçlı dosyaları hızla tarayabilen ve kaldırabilen ücretsiz çevrimiçi virüs programlarında biridir. 

5. F-Secure Ücretsiz Çevrimiçi Programları

Bu, yüklü bir virüsten koruma programıyla çakışma veya çakışma olmadan mükemmel şekilde çalışan, kullanımı kolay bir çevrimiçi virüs programları ve temizleme aracıdır. Yüklendikten sonra F-Secure, kullanıcıların bilgisayarlarındaki kötü amaçlı yazılımları, virüsleri ve casus yazılımları bulur ve kaldırır. 


6. Kaspersky Dosya Programları

Kaspersky File Scanner, kullanıcıların bulut tabanlı tarama için  256 MB'a kadar şüpheli dosyaları, URL'leri ve IP adreslerini yüklemesine imkân tanıyan bir uzak masaüstü virüs programı ve temizleme aracıdır.  Kaspersky File Scanner, çevrimiçi tehditlere, kötü amaçlı yazılımlara ve virüslere karşı etkilidir.

7. Comodo Ücretsiz Çevrimiçi Programları

Comodo ücretsiz çevrimiçi programı, virüs veritabanı için virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için tescilli dosya tabanlı kullandığından en iyi ücretsiz çevrimiçi virüs programlarından biridir.

8.  ThreatExpert Virüs Programı

ThreatExpert, virüsler, kötü amaçlı yazılımlar, olmak üzere olası tehditlere karşı 5 MB'den büyük olmayan bilgisayar dosyalarını ve klasörlerini tarayan ücretsiz bir çevrimiçi virüs programıdır. Dosya taramasının sonuçları e-posta adresleri aracılığıyla kullanıcılara sunulur.

9. BitDefender Hızlı Tarama

BitDefender Quick Scan, bilgisayar performansını düşürmeden kullanıcıların bilgisayarlarından gelen tehditleri algılamak ve kaldırmak için son derece gelişmiş bir antivirüs teknolojisi kullanan bilgisayarlar için temel koruma sunar. Aynı zamanda, sistem kaynaklarını tüketmeden saniyeler içinde indirip yükleyen yıldırım hızında bir virüs temizleyicidir, Windows işletim sistemi ve çeşitli diğer işletim sistemleri ile uyumludur.

10. Panda Aktif Tarama

Panda ActiveScan, Masaüstü ve mobil cihazlar olmak üzere cihazlar için çevrimiçi tehditlere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı çeşitli koruma sunar. Kullanıcıların bilgisayarındaki tüm tehditleri taramak ve kaldırmak için tescilli, bulut tabanlı Panda Bulut Temizleyicisini kullanır. 

11. Virüs Total

Virus Total, basit bir kullanıcı ara yüzüne sahip çevrimiçi bir virüs programıdır. Onun anda resmi web sayfası, kullanıcıların 550MB, olası çevrimiçi tehditlere karşı tarama URL, IP adresleri, alan veya dosya karma kadar şüpheli dosyaları yüklenmesini tercih edebilirsiniz. Kullanıcılar, virüsleri mobil cihazlarda taramak ve kaldırmak için VirusTotal'ı da kullanabilir.

Yukarıda sıraladığımız çevrimiçi ücretsiz virüs programları ve temizleyicileri, çeşitli özellikler içerir. Bu nedenle, kullanıcılar kendiler için ideal çevrimiçi virüs programını tercih etmelidirler. 

 


Yazıyı Paylaş