Badem Göz Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

89

Gözler yüzümüzün en belirgin yerleri olduğu için çok önemlidir. Bu yazımızda estetik ameliyatlar arasında en fazla yapılan badem göz estetik ameliyatı nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek istedik. Günümüzde badem göz estetiğine kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Genç görünmek iyi görünmek herkesin istediği bir durumdur. Özellikle bu dönemde yapılan başarılı estetikler sayesinde artık kimse olduğu yaşta görünmemektedir.   

Çekik göz ameliyatı olarak ta bilinen badem göz ameliyatı yüzde göz kenarlarını düzelterek kişiyi 5-10 yaşa gençleştiren bir ameliyattır. Ülkemiz bu konuda o kadar başarılıdır ki yurt dışından bile hasta gelmektedir.


Badem Göz Ameliyatında Yapılan İşlemler Nelerdir?

Estetik ameliyatlara karar vermeden önce ameliyatın nasıl yapıldığını iyice araştırmak gerekir. Badem göz ameliyatında yapılan işlemler nelerdir? Diye araştıran hastaların çoğu öncelikle iyi bir doktor bulma araştırması yaparlar. Bu ameliyatta iyi bir klinik ve doktor seçimi çok önemlidir.  Doktor ve klinik seçimi yapıldıktan sonra hasta ameliyat hazırlıklarına başlar.

Badem göz estetiği cerrahi yolla yapılan işlemler arasındadır. Hasta lokal anestezi altında da ameliyat yaptırabilir. Öncelikle işlem yapılacak bölgenin uyuşturulması gerekir. Hasta operasyon esnasında hiçbir acı duymaz. Badem göz estetiği gözün dış kenarlarında bulunan bağların yukarı doğru çekilip, gerginleştirilerek burada yer alan kemiğe sabitlenmesi şeklinde yapılır. Göz böylelikle yukarı çekilir ve göz kapağı da toparlanmış olur. Dolayısıyla yüzde çok bariz gençleşme meydana gelir.

Bu ameliyatta özel dikiş kullanılır ve dikişler yaklaşık 10 gün sonra bu dikişler kendiliğinden yok olur.  Lokal anestezi alan ameliyattan hemen sonra evine gidebilir.

Badem Göz Estetiği Ne Kadar Kalıcı Bir Operasyondur?


Estetik ameliyatlar yapıldıktan sonra en fazla merak edilen konu ne kadar kalıcı olacağıdır. Badem göz estetiği kalıcı ne kadar kalıcı bir operasyondur? Ne kadar süre sonra yenilemek gerekir? Sorularını cevaplamaya çalışalım.

Bilindiği üzere geçen yılların etkisi ile yüz yerçekimi etkisi ile aşağıya çekilir ve yaşlanır. Yani bu ameliyatı genç ya da orta yaşlı döneminizde yaptırdı iseniz yıllar geçtikçe yüzde yaşlanma olacağından zamanla yapılan askılar aşağı inmeye başlayacaktır.

Fakat bu durum kişinin yaşlanma süreci ve kendine bakması ile alakalıdır. Bazı kişilerin yaşlanma süreci genetik yapılarından dolayı yavaştır. Bu yüzden ameliyatın etki süresi daha uzun olur. Bazı bünyeler dikkat etmezler, kendilerine iyi bakım sağlamazlarsa yaşlanma süreci daha hızlı olur. Bu tamamen kişilerin genetik yapıları ve kendine nasıl baktıkları ile alakalıdır. Bu ameliyat kendiliğinden yok olmaz yıllara bağlı sarkmalar oluşabilir.  Uzun süre kalıcılığını koruyan bir ameliyattır.

Badem Göz Estetiği Sonrası

Estetik ameliyatlarında ameliyat sonrası nasıl olur merak konusudur. Ameliyat sonrası aynı öncesi kadar önemlidir. Badem göz estetiği sonrası lokal anestezi altında yapıldığı için hasta herhangi bir endikasyon yaşamadı ise evine gidebilir.  

Yapılan estetik operasyon esnasında yapılan dikişler çok özel bir yöntemle yapılır. Hastanın tekrar doktoruna gelip dikiş aldırmasına gerek yoktur. Çünkü dikişler yaklaşık 10 gün içine vücut tarafından eriyerek kaybolur. Sadece ilk hafta içinde ödem ve kızarmalar olabilir. Fakat 10 gün gibi bir sürede yok olur. Hasta ameliyat sonrasında işine devam edebilir.

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Estetik ameliyatı yaptırmadan önce ameliyatın fiyatının araştırılması gerekir. Badem göz estetiği fiyatları her sene değişmektedir.  Bu fiyatlar doktorun tecrübesine, yapılacak klinik ya da hastanenin şartlarına bağlı olarak ta değişebilir. Bu yüzden ameliyat öncesi fiyat araştırması yapmak önemlidir.  Badem göz ameliyatı fiyatı hakkında bu yüzden tam bir net aralık verilmemektedir.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         


Yazıyı Paylaş